Proszę zwrócić uwagę na fakt, że zamieszczone poniżej opinie oparte są na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych rezultatów dla wszystkich użytkowników terapii wibroakustycznej.

W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 60 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

***

 Opinia na temat stosowania Vitafonu u chorych dzieci – mgr fizjoterapii Kamil Graff

*** 

Opinia na temat Vitafonu – mgr fizjoterapii Krzysztof Graff

***

Opinia na temat Vitafonu ze względu medycyny niekonwencjonalnej – lek med. Jerzy Matyja

***

Opinia na temat Vitafonu – dr n. med. Robert Jonak

***

Opinia na temat Vitafonu – lek. med. Paweł Błaszczyszyn (Centrum medycyny naturalnej  – KOMED)

 ***

Opinia na temat Vitafonu – mgr fizjoterapii Daniel Demkiewicz (Carolina Medical Center)

***
Jestem lekarzem, specjalistą rehabilitacji. Od 4 lat posiadam Vitafon T. Stosuję aparat w różnych schorzeniach, zarówno w gronie rodzinnym(także na sobie), jak i u moich pacjentów. Głównym zastosowaniem są choroby zwyrodnieniowe oraz stany pourazowe narządu ruchu, rzadziej inne schorzenia – nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, dna moczanowa, owrzodzenie troficzne. W przypadkach ostrych – dobre efekty daje terapia krótka -10(14)dni dwa razy dziennie, w przewlekłych – dłuższa (minimum 4 tygodnie, 1-2 razy dziennie). Efekt przeciwbólowy występuje szybko, niekiedy po jednorazowym zabiegu. Efekt przeciwobrzękowy po około 10-14 dniach. Regulacja ciśnienia, poziomu glikemii po dłuższym okresie stosowania (przynajmniej miesiąc). Plusem aparatu jest dostępna cena, możliwość stosowania w warunkach domowych, w różnych schorzeniach. Niewielkim minusem – emitowany dźwięk (można się przyzwyczaić). Aparat stosuję w podanych schematach (czasem z własną modyfikacją). Widząc pozytywne efekty działania terapii wibroakustycznej zakupiłam Vitafon 2, dla dobra i zdrowia moich pacjentów.
Lek. Jolanta Janowska-Fabianowicz
specjalista rehabilitacji medycznej
Kierownik Oddziału Rehabilitacji PZZOZ Będzin
***
Przenośne urządzenie wibroakustyczne Vitafon-T zostało przetestowane przez nas w stanach pourazowych narządu ruchu, w przebiegu których występują objawy zapalenia, a w szczególności ból i obrzęk.
Istotą pracy urządzenia jest generowanie mikrowibracji mających oddziaływać przede wszystkim na naczynia krwionośne i limfatyczne. Te założenia są zgodne także ze stosowanymi w terapii manualnej zabiegami opartymi na wibracjach i oscylacjach aplikowanymi rękoma terapeuty. U podstaw tych działań leży założenie, że w każdym żywym organizmie występuje ruch, którego przejawem są m.in. wibracje – na różnych poziomach organizacji strukturalnej oraz o różnej częstotliwości; w stanach pourazowych lub w przebiegu choroby zarówno charakter, jak i częstotliwość tych drgań może ulec zmianie, co przekłada się na pogorszenie funkcji komórek, tkanek, narządów i w konsekwencji całego organizmu.
Pełny tekst)
Fundacja AVALON,
kierownik rehabilitacji Marcin Bebelski

***

[…] Urządzenia Vitafon-T stosowane były w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych oraz rehabilitacji po urazach.
Na podstawie uzyskanych wyników można wyciągnąć następujące wnioski:
  1. Zastosowanie urządzenia Vitafon pozwoliło w większości przypadków na szybkie ograniczenie lub całkowite pozbycie się bólu bez konieczności stosowania środków przeciwbólowych.
  2. O wiele szybciej ustąpił obrzęk i sińce.
  3. Skrócono czas, w porównaniu ze zwykłym leczeniem, gojenia się tkanek miękkich.
  4. Prawie wszyscy pacjenci odczuli poprawę stanu ogólnego.
Zalecenia:
  1. Urządzenia serii Vitafon mogą być wykorzystywane w leczeniu zapalenia korzonków nerwowych, chorób stawów i rehabilitacji po traumach i urazach.
  2. Leczenie z wykorzystaniem urządzeń Vitafon zalecane jest przede wszystkim w warunkach domowych, pozwalających na przeprowadzanie zabiegów 2–3 razy dziennie, co może być kłopotliwe w przypadku leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego.
  3. Nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych w przypadku stosowania urządzeń serii Vitafon.
 mgr fizjoterapii Tomasz Chomiuk
***
Od sierpnia 2011 r., przez około 6 miesięcy miałam możliwość włączenia do terapii urządzenia Vitafon-T w Gabinecie Odnowy Biologicznej PROMEDICUM. Pacjenci naszego gabinetu, zgłaszający się z bólami pochodzenia neuralgicznego, a także osoby z dolegliwościami wynikającymi z przeciążenia układu ruchu nadmiernym wysiłkiem fizycznym miały włączone do terapii homeopatycznej oraz biorezonansowej również zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Vitafon-T. Skuteczność włączonej dodatkowej terapii oceniam bardzo pozytywnie, w oparciu nie tylko o własne obserwacje, ale również o bezpośrednie relacje pacjentów. Po półrocznym okresie stosowania urządzenia Vitafon-T zdecydowaliśmy się na jego zakup w celu włączenia zabiegów wibroakustycznych na stałe do oferty naszych gabinetów.
PROMEDICUM – Gabinety Odnowy Biologicznej
Łódź, ul. Romanowska 55E, lok. 7
Małgorzata Orszańska, homeopata
***
[…] Kilka miesięcy temu do zakładu, w którym pracuję, został przyjęty 33-letni pacjent po operacji stawu skokowego górnego. Ruchy w stawie stosunkowo szybko wracały do fizjologicznych zakresów, jednak problemem pozostawało upośledzenie czucia powierzchownego. Zdecydowaliśmy się na terapię wibroakustyczną obszaru pooperacyjnego. Początkowo pacjent podchodził do niej sceptycznie, jednak już po drugim dniu wykonywania zabiegów zapytał z niedowierzaniem: „Czy to naprawdę mogło mi pomóc? Sam nie wiem, jak to możliwe, ale czucie staje się wyraźniejsze.” Pacjent przebywał w zakładzie 2 tygodnie. Do końca pobytu wykonywano zabiegi aparatem Vitafon dwa razy na dobę. W dniu wypisu czucie w miejscu pooperacyjnym oceniał jako porównywalne z czuciem w zdrowej kończynie. […]
Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
 mgr fizjoterapii Patrycja Mrozek